Hírek

VI. Délvidék kiállítás és díjátadó ünnepség
Kedves vendégeink, fotósbarátaink, és minden kedves látogató!Köszönjük, hogy ilyen sokan eljöttetek a VI. Délvidék Fotópályázat díjátadójára és kiállításmegnyitójára! Öröm volt együtt ünnepelni a pályázók munkáit, találkozni régi és új ismerősökkel, valamint megosztani egymással a fotográfia iránti szeretetünket. Köszönjük minden résztvevőnek, alkotónak és segítőnek, hogy jelenlétükkel emlékezetessé tették ezt az estét! Meghívó -Tisztelettel és szeretettel meghívjuk Önöket a VI. Délvidék – MAFOSZ védnökségű országos digitális fotópályázatdíjátadó ünnepségére, valamint a pályázati anyagból rendezett kiállítás megnyitójára. Megnyító: 2026. május 30. (szombat) 15 órakor Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi kar, Baja, Bajcsy-Zsilinszky u. 12-14.

És még is lélegzik a föld – Meghívó kiállításra
Szeretettel invitálunk benneteket Kalocsa városába, klubtársunk, Tóth-Szögi Zsuzsanna „És mégis lélegzik a föld” című kiállítására.

Ligeti László – MFVSZ Életműdíj
Az eseményen Ligeti László, az MFVSZ bronzjelvényes fotóművésze Életműdíjban részesült, több évtizedes alkotói munkássága és a fotóművészet területén végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként. Gratulálunk !

„Ismétlés + megbontás” és „Hangokba zárva” – Házipályázat 2026/1.
Örömmel osztjuk meg veletek a 2026-os év első házipályázatának eredményét, mely igazi kihívás volt klubtagjainknak. Két kategóriában lehetett nevezni „Ismétlés + megbontás” és „Hangokba zárva” Három tagú zsűri értékelte a képeket. Szegedről Judik Alex, klubunkból Göldner Tiborné és Horosnyi Sándor akik az előző házipályázat győztesei és a mostani témák megálmodói. Ezúton is köszönjük a fotóművészek munkáját! Gratulálunk a legtöbb pontszámot elért fotókhoz az alkotóknak! A képeket itt tekinthetik meg.

Új FIAP Diplomások a Duna Fotóklub Egyesületben.
2026. március 22-én, a pesterzsébeti Csili Művelődési Központban került sor a 2025. évi FIAP fotóművészeti diplomák ünnepélyes átadására Nagy öröm és büszkeség számunkra, hogy klubtagjaink ezen a rangos nemzetközi elismerésen vehettek részt – szívből gratulálunk mindannyiuknak! A FIAP diplomákat Horváth Imre, a MAFOSZ elnöke adta át ünnepélyes keretek között. Az esemény méltó felvezetéseként zajlott a „MAFOSZ Év Magyar Fotója – Év Magyar Fotósa 2025” pályázat díjátadója, amelyet a díjazott alkotások kiállításának megnyitója és egy inspiráló könyvbemutató tett teljessé. Külön öröm, hogy a Duna Fotóklub több tagja is kiemelkedő eredményeket ért el, tovább öregbítve közösségünk hírnevét. Új FIAP diplomákat vettek át:

XXV. Nemzetközti-Magyar Fotószalon – Kiállítás Baján
Kedves Barátaink! Nagy örömmel számolhatunk be, hogy a XXV. Nemzetközi-Magyar Fotószalon Közép-magyarországi régió alkotóinak kiemelkedő munkáit bemutató kiállítás megnyitója nagyszerű hangulatban zajlott le. Rendkívül örültünk, hogy ilyen sokan ellátogattatok, és együtt ünnepelhettük a fotózás sokszínűségét, a pillanatok megörökítésének művészetét. A kiállítást dr. Patrus Sándor a Magyar Fotóművészek Világszövetségének elnöke nyitotta meg és gondolataival még emlékezetesebbé tette az eseményt. Szeretnénk szívből megköszönni minden közreműködőnek a segítséget, az alkotók nagyszerű munkáját, valamint a szervezők és segítők fáradhatatlan támogatását, amelyek nélkül ez a kiállítás nem jöhetett volna létre. Köszönjük a látogatóknak, hogy velünk ünnepeltek, a kedves szavakat, az érdeklődést és a sok pozitív

Zátonyok között – meghívó kiállításra
Szeretettel hívunk mindenkit, 2026. március 17-én klubtársunk Ádám Péter kiállítás megnyítójára!

” FOTÓ HUNGARIKUM 2025″
A MAFOSZ most megjelent könyvében a Duna Fotóklub Egyesület tizenegy tagjának 35 db fotója kapott helyett . Név szerint: Bolvári Csilla, Fehér Vilmos, Fischbäckné Horváth Ildikó, Göldner Tiborné, Horosnyi Sándor, Kellnerné Felső Sára, Ligeti László, Papp Csaba, Regényi Gábor, Tamás József, Tóth- Szögi Zsuzsanna. Gratulálunk a szép munkához mindenkinek!

VI. Délvidék – MAFOSZ védnökségű fotópályázat (V2026/01)
2026. március 10-én nyitja kapuit a VI. Délvidék MAFOSZ védettségű országos fotópályázatunk!Regisztráljatok, töltsétek fel képeiteket! Bízunk bennetek, hogy ismét sokan leszünk, és egy izgalmas, színes pályázatot zárhatunk! Várunk mindenkit szeretettel!Részletek és feltöltés az alábbi linken lehetséges:https://palyazatok.dunafotoklub.hu/

Izgalmas hírrel büszkélkedhetünk!
A Duna Fotóklub Egyesület részt vett a XX. FIAP Klub Világkupa versenyén, ahol a világ legjobb fotóklubjai mérhették össze tudásukat. A versenyen csapatunk kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és 538 pontot gyűjtve a klubkollekcióval és 6 elfogadott képpel. A 206 résztvevő klub közül a 79. helyezést értük el – ami nem csupán eredményünk nagyszerűségét tükrözi, hanem a csapatunk színvonalát és elhivatottságát is. Büszkék vagyunk arra, hogy tagjaink elkötelezettsége és kreativitása ilyen figyelemre méltó elismerést érdemelt. Minden egyes fotósunk hozzájárulása kulcsfontosságú volt ehhez a sikerhez. A beküldött kollekció alkotói: Bartus Dávid, Bolvári Csilla, Egyed Erika, F.Horváth Ildikó, Fehér Vilmos, Göldner Tiborné, Horosnyi Sándor,

„Állmomban láttalak” – Pécs
Szeretettel hívunk mindenkit Klubtársunk kiállítása mely ezuttal Pécsett lesz látható! Megnyitó február 17-én 18 órakor! Gyertek várunk benneteket!

Bajai Honpolgár 2026. január–februári lapszámában a Duna Fotóklub Egyesület
Kedves Ismerősők, Barátok, Követők! A Bajai Honpolgár 2026. január–februári lapszámában, egyesületünkről is olvashattok, valamint tagjaink által készített képeket is láthattok.

„Fa” és „Vörös” – Házipályázat 2025/4
Örömmel osztjuk meg veletek a 2025-ös év utolsó házi pályázatának eredményét, melyre két kategóriában, „Vörör” és „Fa” nevezhettek a klubtagok. Három tagú zsűri értékelte a képeket, Békéscsabáról Barabás Ferenc, Biatorbágyról Bozzai Attila, és klubunkból Kellnerné Felső Sára. Ezúton is köszönjük a fotóművészek munkáját! Gratulálunk a legtöbb pontszámot elért fotókhoz az alkotóknak! A képeket itt tekinthetik meg.

Meghívó fotókiállításra – XII. MECSEK SZALON Baján
Szeretettel hívunk és várunk mindenkit! Ezúttal barátaink, a Mecseki Fotóklub – Pécs tagjai látogatnak meg minket és hozzák el hozzánk alkotásaikat. Szeretettel hívjuk, várjuk önöket és barátaikat! Helyszín: Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Víztudományi Kar ( Baja, Bajcsy-Zsilinszky utca 12-14. ) A megnyitó időpontja: 2026. január 16. péntek, 17.00-óra Gyertek töltsétek velünk ezt az estét! Köszönjük, hogy velünk voltatatok ezen a szép estén! Olvassátok el Sándor Boglárka írását is a kiállításmegnyitóról. https://bajahangja.hu/bacskai-naplo/hirek/kultura/pecs-baja-baratsag-a-fotok-menten?fbclid=IwY2xjawPtzTtleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBha2p0OU9nbmZvandVajRRc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHrlsUxFZsU3sxkFud1pBMEZ_wKO_QxDzgst78aEbcvQ-NxLal914BAdll0_N_aem_rVdjIVOQ4H9ysTRGt6iUdg A Bajai Tv beszámolóját itt találjátok: https://www.youtube.com/watch?v=STNklJXoWsk /14:14-től kezdődik/

Szeretetteljes karácsonyi ünnepeket, egészségben, sikerekben gazdag boldog új esztendőt!
Egyéb kategória, Hírek / By Kellnerné Felső Sára Kedves barátaink, támogatóink, fotóstársaink és fotóinkat kedvelőink! Ezúton is szeretnénk megköszönni az idei évben kapott minden segítséget, támogatást és bátorítást! Szeretettel küldjük jókívánságainkat, áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket, egészségben, sikerekben gazdag boldog új esztendőt kívánunk mindenkinek! Duna Fotóklub Egyesület

A szeretet lángja – Advent negyedik vasárnapja
2025 december 21-én felobban a szeretetlángja Baja város főterén. Ligeti László fotóművész, a Duna Fotóklub Egyesület alelnöke gyujtotta meg Baja városának adventi koszorúján a negyedig gyertyát, amely összefogja az advent korábbi üzeneteit: a hitet, a reményt és az örömöt.

A MÚLT MÉG HAZAJÁR…. Kiállítás Kalocsán
Kedves vendégeink, fotósbarátaink, és minden kedves látogató! Köszönjük, hogy eljöttetek és velünk tartottatok Kalocsán ” A múlt még hazajár…” címmel nyílt kiállításunk megnyitóján! Szép este volt,jó volt együtt veletek ! Aki nem tudott eljönni itt olvashat a megnyitóról https://www.kalohirek.hu/kiallitas/a-mult-meg-hazajar%E2%80%A6-cimmel-nyilt-fotokiallitasa-a-duna-fotoklub-egyesuletnek?fbclid=IwY2xjawO3co5zcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEeswpoci5bvTeb23YZOudKIwBIjyhw-cddRzW-_UCyOi6vFJC5u2_bb2qpne4&brid=9tl3__9oDMlxNi_SZofQzw December 1-én Kalocsán a Tomori Pál Városi Könyvtár II. emeletén nyílik kiállításunk. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit a megnyitóra 17 órakor. Kalotaszentkirályon készült fotókból nyílik tárlat, mely próbálja megmutatni az ott élő emberek hétköznapjait, hagyományait,viseleteit, Kalotaszentkirály igaz értékeit. Találkozunk a megnyitón!

AKTUELLE- Meghívó fotókiállításra
Kedves ismerősök, barátok, fotózást kedvelők és követők!Szeretettel hívunk benneteket „AKTUELLE” címmel nyíló éves kiállításunk megnyitójára november 26-án szerdán 17 órakor!Helyszín: Bácskai Művelődési Központ Baja, Szentháromság tér 3. Gyertek legyünk minél többen, várunk benneteket!

A MÚLT MÉG HAZAJÁR…. Meghívó kiállításra
Szeretettel hívunk és várunk mindenkit november 14-én 17 órakor Fotókiállításunk megnyitójára Baján a Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának Aulájában.Kalotaszentkirályon készült fotóinkból nyílik kiállítás mely próbálja megmutatni az ott élő emberek hétköznapjait, hagyományait,viseleteit, Kalotaszentkirály igaz értékeit. Találkozunk a megnyitón! Kedves vendégeink, fotósbarátaink, és minden kedves látogató! Köszönjük, hogy eljöttetek és velünk tartottatok „A MÚLT MÉG HAZAJÁR…” kiállítás megnyitón! Szép estét töltöttünk együtt! A Kalotaszentkirályon készült fotókból nyílt tárlat, november 28-ig megtekinthető a Bajai Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának Aulájában. Nemzeti Közszolgálati Egyetem – Víztudományi Kar, NKE VTK bejegyzését itt találjátok: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1146628057451441&id=100063127725580&rdid=NKl5Jk60RTDX0kAH#

„ÁLMOMBAN LÁTTALAK” -KISKŐRÖSÖN
„Álmomban láttalak” önálló fotókiállításának HARMADIK ÁLLOMÁSA november 17.-én hétfőn Kiskőrösön kerül bemutatásra. A kiállításon köszöntőt mond DOMONYI LÁSZLÓ Kiskőrös Város polgármestere. A kiállítást megnyitja KELLNERNÉ FELSŐ SÁRA a MAFOSZ Kiváló Művésze, a Nemzetközi Fotóművészeti Szövetség kiválósága, Duna Fotóklub Egyesület elnök. Szeretettel várnak minden kedves ismerőset, barátot és a fotózás iránt érdeklődőt! A kiállítás megnyitóról az alábbi linken olvashattok https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpsmuvkozpont%2Fposts%2Fpfbid02D1mkbXP6JE7Nb8Tct8pqS6kPzSixvQPRW3nFpBKSkmk2JTBLw37EgZNRM7ZQviR5l&show_text=true&width=500
